Dynia DIY, czyli jak się tworzyć z dziećmi :)


Dynia coraz częściej pojawia się na naszych stołach, jednak dzieciole za każdym razem kiedy widzą ją w kuchni chcą ją zabrać i zająć się tworzeniem :) Kiedy po raz kolejny dynia zamieniała się w pomarańczowy ryjek postanowiłam przygotować popołudnie z dynią w roli głównej. Dziś kilka pomysłów na proste i twórcze ozdabianie "papmkinów" - jak to mawia Gabin:)

Potrzebujemy:

- dynię,
- farby akrylowe,
- pędzelki,
- świecę.

Nie chciałam używać ostrych noży do wycinania, bo prawdę mówiąc wtedy bawię się ja, a nie dzieciole i jedyne co słyszę to "mamooooo już, mamiiiii". Tym razem postawiłam na samodzielność dzieci. Pędzle poszły w ruch i dwie małe rączki w tempie błyskawicy zamieniły kolor pomarańczowy na czarny. Najgorszy jest moment czekania na wyschnięcie, ale na ten czas miałam przygotowaną drugą atrakcję :) Następnie za pomocą świecy tworzymy na dyni wzór, znaczy się nasze dzieci tworzą :)
Wariat drugi powoduje dużo więcej zamieszania, ale zabawa była przednia.

Potrzebujemy:

- kartek papieru,
- włóczka/mulina,
- klej,
- nożyczki,
- wszelkie ozdoby do papieru,
- dziurkacz,
- sznurek/tasiemka,
- farby,
- kredki.

Wcześniej przygotowałam dzieciom już dynie, które sami musieli tylko wyciąć. Następnie za pomocą dziurkacza i sznurka tworzymy zawieszkę. Dynie każdy ozdabia według własnych upodobań. Możemy je wyklejać włóczką, posypać brokatem albo stworzyć im wąsy z muliny. Dzieci mają duże pole do popisu, a my musimy "tylko" posprzątać :)Miłej zabawy!

Udostępnij:

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)