Dzień dla mamy i córki


Ten błysk w oku kiedy mała dziewczynka widzi świecidełka mamy, ta radość, kiedy samodzielnie wysmaruje pół twarz szminką i uważa, że jest najpiękniejsza! Nela już od jakiegoś czasu jest żywo zainteresowana moimi kosmetykami i biżuterią. Im bardziej świecąca tym lepiej :) 

W zeszły poniedziałek porwałam Nelkę i zrobiłyśmy sobie dzień dla mamy i córki. Razem poszłyśmy na warsztaty zorganizowane przez Gel-a-Peel oraz Num-Noms. Nelcia początkowo bardzo nieśmiało wpatrywała się w kolorowe cuda. Przełamała się i ruszyła poznać świat przesłodkich num-nomsów. To małe silikonowe nakładki na błyszczyki, które możemy zmieniać zgodnie ze swoimi upodobaniami. Wanilia, jagoda, a może truskawkowe lody? Szaleństwo zapachowe. Co najbardziej mnie urzekło w NN? Sami możemy stworzyć dany błyszczyk i zapakować go do pięknego opakowania. Dla starszaków jest nawet zestaw z mini lodziarnią, która tak naprawdę jest fabryką błyszczyków.

Kiedy Nela bawiła się w zgadywanie smaków i tworzyła nowe smaki pomadek, ja wkręciłam się w tworzenie biżuterii. Gel-a-Peel to żelowe tubki wypełnione kolorową płynną gumą. W zestawach znajdują się wzorce na których sami tworzymy bransoletki, kolczyki, spinki czy opaski. Młoda zaraz do mnie dołączyła i razem bawiłyśmy się w tworzenie błyskotek. Po stworzeniu wzoru musimy go odłożyć do wyschnięcia na dwie godziny i już możemy się stroić.Wieczorem w trójkę testowaliśmy żelowe mazaki 3d. Następnego dnia dostałam piękną bransoletkę samodzielnie zrobioną przez mojego syna. Jak widzicie to zabawka nie tylko dla dziewczynek :)

Żele dają dzieciom możliwość pracy na koordynację ręki, co jest bardzo przydatne zwłaszcza dla dzieciaków 6/7 letnich, rozpoczynających naukę pisania. Jednocześnie rozwijają wyobraźnie i myślenie twórcze. Kiedy się pobrudzimy wystarczą mokre chusteczki i po problemie :)

Wyżyłyśmy się artystycznie i szczęśliwe powędrowałyśmy na lody w środku października :) To był fantastyczny dzień tylko dla nas :) A ja mam super pomysł na prezenty, ale o tym cicho! Dzieci jeszcze nic nie wiedzą :)Udostępnij:

Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)