Dziewczyna z kokardą

Rozpoczynamy nową serię środowych wpisów z włosami w roli głównej:) Jak szybko i fajnie uczesać dziecko, kiedy czas nas goni? Jest to wieczny problem mam małych dziewczynek. Co zrobić aby dziecko chętnie się czesało, a nie uciekało z krzykiem na widok szczotki do włosów? Dziś pierwszy wpis dotyczący ujarzmiania małych niesfornych kosmyków:)


Kokarda jest to jedna jest to jedna z prostszych fryzur dla dziecka. wygląda bardzo efektownie, a jej wykonanie zajmie nam kilka chwil. Nela uwielbia mieć mały prezencik na głowie, więc chętnie współpracuje przy tworzeniu kokardy (czyt. siedzi w miarę spokojnie na swoim krześle).

Będą nam potrzebne:


-wsuwki
-gumka
-szczotka

Rozczesujemy włosy i robimy wysoko kucyk. Pamiętacie "fryzurę na cebulę" - właśnie takie efekt należy osiągnąć. Następnie związujemy włosy tworząc koczek, ostatnie pasmo zostawiamy nie przeciągnięte do końca - skierowane w stronę oczu.
Następnie z powstałego koczka tworzymy tzw. wachlarz i dzielimy go na dwie połowy. Pasmo pozostawione z przodu skręcamy i przeciągamy je pośrodku wachlarza tworząc w ten sposób kokardę.Wsuwkami podpinamy pasmo dzielące kokardę. I już możemy cieszyć oko fryzurą :)


Udostępnij:

Komentarze

3 komentarze:

  1. śliczna, dziewczęca fryzura - idealna dla małej księżniczki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda, że nie mam córki. Świetne fryzury!

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie sądziłam, że to takie proste a wygląda wspaniale! Wypróbuje na Wigilię w przedszkolu

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)