Jak być szczęśliwym rodzicem?


Marzenia o rodzicielstwie, a prawdziwe życie to dwie zupełnie inne rzeczywistości. Przeglądamy piękne zdjęcia, mamy tulące swoje maleństwa i widzimy ten promienny blask od nich bijący. Nikt z nas nie pomyśli o zmęczeniu na najwyższym poziomie, gdzie kawa powinna być podawana dożylnie. Jak cieszyć się macierzyństwem?

Przede wszystkim olej ideały i wrzuć na luuuuuz. Tak, tak nie ma co się spinać, że podłoga dziś nie została umyta, a pięknie posprzątany pokój dziecka już po dwóch minutach wygląda dokładnie tak samo jak przed sprzątaniem :) W końcu to pokój dziecka, a ono najlepiej czuje się w swoimi "własnym, nieuporządkowanym świecie". Mamy złotą zasadę, że po zakończonej zabawie sprzątamy daną rzecz i bierzemy następną. Działa! Co prawda podczas zabaw z lego nie wchodzę do pokoju, żeby soczyście się nie odezwać, kiedy w moją stopę wbija się jeden z najmniejszych klocków, w dodatku przezroczysty. Boli jak cholera!

Wrzucenie na luz da oddech każdemu z domowników :) A wśród spokojnych i szczęśliwych ludzi żyje się dużo lepiej. Lepiej niż w tym idealnym domku, gdzie mama mierzy cię wzrokiem podczas jedzenia kanapki, gdzie za chwilę czekam Cię atak odkurzacza, a Ty już boisz się jeść i bałaganić. U nas można nakruszyć, bawić się ciastoliną na podłodze, malować jak Picasso bez stresu, że wyjdziesz poza kartkę :)

Nie bój się prosić o pomoc. Ja wiem, że jako rodzic Ty zajmiesz się wszystkim najlepiej. Jednak czasami warto zadzwonić po wsparcie i zając się najzwyczajniej w świecie sobą. Wybrać się razem do kina, pójść na spacer i zjeść cholernie niezdrową zapiekankę z budki. Całować się w deszczu i kompletnie zapomnieć o obowiązkach, które czekają... Niech babcia, przyjaciółka czy twoje rodzeństwo też nacieszą się Waszymi uroczymi potworkami :) Nie bądźmy egoistami i podzielmy się szczęściem :)

Stwórz Wasz harmonogram dnia. Kiedy w domu posiadacie plan, życie staje się dużo prostsze. W naszym domu jest dosłownie kilka zasad, a jednak dzięki nim nasze życie jest dużo bardziej uporządkowane. Wieczory mamy dla siebie i kiedy dzieci smacznie śpią o 20.20 my możemy zająć się tym co lubimy najbardziej :) Tak, tak dobrze widzicie nasze dzieci śpią już przed 21. Tu zdradzam sekret jak tego dokonaliśmy :)

Rodzicielstwo to jedna z moich najwspanialszych przygód! Nie dajcie sobie odebrać tej radości dnia codziennego :)

Udostępnij:

Komentarze

16 komentarze:

 1. Coraz bardziej wrzucam na luz, ale trochę czasu mi to zajęło

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje rodzicielstwo to tez najwspanialsza przygoda w moim życiu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się że doszłam do etapu takiego świadomego i w miarę ułozonego już macierzyństwa że mogę powiedzieć że w 100% jestem spełnioną i szczęśliwą mamą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Maluszki uczą pokory, zaczynany zauważać jak ważny jest czas, zmywanie staje sie mniej ważne, zaczynany dbać o siebie, bo doskwiera nam niewyspanie. Stajemy się cierpliwsi :). Bycie mamą to piękna podróż dająca masę nowych doświadczeń. Pozdrawiam, Mamatywna! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie tak:) Im dłużej trwa tym więcej nam dostarcza wrażeń:)

   Usuń
 5. Już od dłuższego czasu staram się wdrożyć te porady do naszej codzienności - robię postępy, choć jeszcze nie zawsze mi się to udaje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Metoda małych kroczków i już niebawem będzie sukces osiągnięty.

   Usuń
 6. Proste ale bardzo trafne rady :) Na szczęście nie mam zbytniej obsesji porządku, więc myślę, że jak się młoda urodzi, a ja nie ugotuję obiadu albo nie posprzątam, to tragedią to nie będzie. Już teraz nie zawsze to robię :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaha maiłam podobne stanowisko zanim na świecie pojawił się Gabryś, i powiem ci, że to bardzo dobre podejście:)

   Usuń
 7. Moje rodzicielstwo to też rollercoster, ale nie zamieniłabym go na żaden inny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto z nas nie lubi tych wrażeń po przejażdżce rollercosterem:D

   Usuń
 8. ja swoją przygodę dopiero zaczynam, zobaczymy jaka będę "luzacka" :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)