Książki z miłości, czyli lektura która wzrusza nie tylko dzieci.


Wśród naszej dziecięcej biblioteki są takie pozycje, które są stworzone z miłości. Zazwyczaj ilość tekstu w nich jest znikoma, a jednak sprawiają, że dzieciole ze łzami w oczach zadają mi tysiąc pytań. Uwielbiam książki, które nas poruszają, które mają w sobie emocje i te, które sprawiają, że przytulamy się do siebie jeszcze mocniej.
"Miłość" wydawnictwa Entliczek to pozycja ponadczasowa. Jest bardzo niepozorna, a jednak chwyta za serce. Astrid Desbordes pokazuje obraz prawdziwego macierzyństwa, którego doświadcza tysiące mam. Blaski i cienie, ale najważniejsze jest uczucie łączące mamę i jej największy cud. Każdy z nas może sam dołożyć do niej jeszcze kilka kartek. Osobiście uważam, że to jedna z najpiękniejszych książek w naszej bibliotece. 

"No cóż teraz już wiesz
to właśnie cały mój sekret
Kocham Cię każdego dnia"


"W moim sercu" to pozycja wydawnictwa Mamania, która świetnie nawiązuje do naszych uczuć. Jakie emocje goszczą w sercu małej istoty? Przechodzimy coraz to bliżej naszego serducha przez radość, gniew, strach i inne emocje, które towarzyszą nam każdego dnia. 

Kolejne dwie pozycje to dzieło genialnego duetu: Przemysława Wechterowicza oraz ilustratorki Emilii Dziubak. "Usmiech dla żabki" i "Proszę mnie przytulić" to książki, które wzbudzają zachwyt. Tak niewiele potrzeba do szczęścia!
Pierwsza pozycja pokazuje nam jak wielką ma moc siła uśmiechu. Chodź książka posiada bardzo smutny wstęp, wraz z każdą kolejną stroną sami coraz szerzej się uśmiechamy. Pozytywne przesłanie zamieszczone na kolejnych stronach długo nas nie opuści.


"Proszę mnie przytulić" jest stworzona w bardzo podobnym klimacie jeśli chodzi o wygląd książki. Kolejne proste i wydawałoby się oczywiste przesłanie, o którym wielu z nas nie pamięta. Co zrobić aby mieć dobry dzień? Wystarczy się do kogoś przytulić :) Koniecznie sięgnijcie po te pozycje wydawnictwo Ezop wie co dobre :)


 Na koniec mój zdecydowany faworyt. To co najlepsze zawsze zostawiam na koniec :) Czy Wasze dzieci zadały już "to" pytanie?

- Mamoooo, Tatooo skąd ja się wziałem?
- Z miłości kochanie!
- Ale ja Ciebie kocham i dzieci nie mamy...

No właśnie im starsze dziecko tym trudniej :) Kiedy więc odkryłam książkę "Przed Twoim urodzeniem" wydawnictwa Czerwony konik wstrzymałam dech z zachwytu. Wieczorem kiedy rozpoczeliśmy nasze codzienne wieczorne czytanie po raz pierwszy zapoznałam dzieciole z książką. Wiecie co się stało? We trójkę się popłakaliśmy... Ta książka jest uboga w słowa, ale czy one tak naprawdę są potrzebne. To jedna z niewielu pozycji, w której to właśnie Tata opowiada o miłości.

Jest cudowna i kiedy powiecie swoim dzieciom, że... Zresztą musicie przeczytać ją rodzinnie i zrozumiecie o czym piszę :)

Udostępnij:

Komentarze

11 komentarze:

 1. Przeurocze te książeczki:) bardzo ciekawe pozycje. Już się nie mogę doczekać zeby zacząć czytać córci ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam żadnej z nich! A są cudowne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tych książek. Wyglądają zachecająco. Muszę poszukać w księgarni. Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowne książeczki! Szkoda, że moje dziewczyny już takie duże :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś w nasze ręce nie trafiają książki Ezopa, ale chyba trzeba to nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam żadnej z tych książeczek ale już po samej recenzji czuje że są naprawdę ciekawe i pełno w nich emocji :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znalam zadnej z nich :) druga i ostania bardzo przypadly mi do gustu musze koniecznie kupic je córce :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)