Kartka z kalendarza, czyli jak zrobić fajne zdjęcia niemowlakowi


Będąc w ciąży urwałam te najważniejsze chwile... czas tak szybko leci, że zdjęcia to moje osobiste malutkie kartki z kalendarza. Z racji naszej sytuacji zrezygnowaliśmy z profesjonalnej sesji zdjęciowej, jednak wiedziałam, że niewiele trzeba żeby uwiecznić te pierwsze momenty, kiedy Zoja jest takim okruszkiem :)

Metryczka stworzona dla niemowlaka to świetna pamiątka. Umieszczamy na zdjęciu wszystkie najważniejsze dane malucha. Wzrost, wagę, datę urodzenia i oczywiście imię. Sposób ich zamieszczenia ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Pamiętajcie nie ma złych pomysłów, przy zdjęciach niemowląt kreatywność jest w cenie.

Ja wykorzystałam rzeczy, które mam w domu. Waga, ciężarki i klocki to zabawki starszaków. Do tego kartka z kalendarza i centymetr. Dla zaznaczenia pory roku zabrałam dzieciolom ich jesienne zbiory i tyle :)

Do drugiej wersji należy odrobinę wcześniej się przygotować. Zamówiłam matę do zdjęć. Matę można kupić za grosze na Aliexpress :) Jest to duże ułatwienie do zrobienia fajnych ujęć!Zrobienie fajnego zdjęcia dzieciom musi oznaczać dla nich dobre warunki. W przypadku robienia zdjęć rodzeństwu należy wcześniej wszystko przygotować i "polować" na dobre momenty. Osobiście uwielbiam spontaniczne ujęcia. Nie zmuszam dzieci do konkretnych pozycji, min itp. Oni po prostu cieszą się sobą, a ja pstrykam :) 
Pamiętajmy aby maluszek był najedzony i przewinięty. Zdjęcia najlepiej robić przy świetle dziennym, żadne inne ujęcie nie jest tak dobre :)
P.s. spokojnie nie musicie się martwić, że niemowlak został położony na podłodze :) W dniu zdjęć było 20 stopni, a Zoja na podłodze leżała całe 30 sekund :) Nikt nie ucierpiał :)

Udostępnij:

Komentarze

1 komentarze:

  1. żałuję że takich zdjęć z metryczką nie zrobiłam moim dzieciom

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)