Babciu, dziadku...inspiracje prezentowe!


Już niebawem najbardziej twórcze święto w tym roku :) Cały urok dnia babci i dziadka tak naprawdę tkwi w tych małych rączkach i główkach, które dla swoich ukochanych dziadków chcą stworzyć coś pięknego i jedynego w swoim rodzaju. Już od kilku lat to właśnie dzieci tworzą prezenty :) Poniżej garść inspiracji prezentowych dla Waszych ukochanych dziadków :)

Prezenty możemy podzielić na dwie kategorie, te samodzielnie stworzone, jak i te samodzielnie kupione :) Starszaki sami mogą stworzyć małe dzieła sztuki, natomiast w przypadku młodszych pociech i tych, którzy nie lubią prac plastycznych mam dla Was coś wyjątkowego.

Pamiątkowe ramki

W zeszłym roku zrobiliśmy mini kapsułę czasu. Odciski rąk dzieciaków zamknęliśmy w ramkach :) 
Na kolorowym papierze maluchy odrysowują swoją rączkę. Następnie wycinamy i dekorujemy ją dookoła. Całość wkładamy do ramki i prezent gotowy!


Błyskotki

Każda kobieta uwielbia biżuterię. Nelka i Gabin w tym roku postanowili stworzyć coś bardzo błyszczącego. Drogie babcie wy dalej nie podglądajcie! 

Do stworzenia naszyjników użyliśmy gliny i muliny. Nela uformowała małe serduszka, a ja grubszą igłą zrobiłam w  nich dziurki. Następnie należy zostawić gliniane twory na 12 godzin do wyschnięcia. Kolejny krok to ozdabianie. Tu wykorzystałyśmy brokatowe farby, a w końcu ma się świecić :) Całości nie mogę Wam pokazać, bo coś czuję że babcie nie wytrzymają  - tak, tak dobrze Was znam :) - i tak do nas zajrzą, ale efekt jest naprawdę fajny.

Dla dziadka stworzyliśmy breloczek do kluczy :) A nasza prababcia dostanie glinianą skarbonkę :)


Jak to było kiedyś?

 Ta gra planszowa dosłownie łączy pokolenia. Podarowaliśmy ją dziadkom pod choinkę, podczas świąt było wiele okazji do wspólnych rozgrywek. Każdą grę rozpoczynamy od opowieści związanej z ilustracją wylosowaną przez gracza. Nawet nie wiecie, jakie historie skrywają Wasi dziadkowie!
Gabin słuchał opowieści z otwartą buzią, a Nelka nawet po skończonej grze prosiła o więcej opowieści pt. "Jak to było kiedyś?" :)

Udostępnij:

Komentarze

8 komentarze:

 1. My zawsze robimy coś od siebie, w tym roku Szymek może podziała sam, bo tak to ja zawsze mu pomagałam, bo był malutki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Handmade dla dziadków już mamy, teraz trzeba jeszcze coś drobnego dokupić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ty i twoja mama jesteście jak dwie krople wody,skóra zdarta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie, ale swoją drogą na zdjęciu jest mama mojego męża i raczej podobnie nie jesteśmy:)

   Usuń
  2. aaaaa :)

   Usuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)