Wystawa Lego czy warto ją odwiedzić?


Kto ma w domu mniejszego lub większego fana najsłynniejszych klocków na świecie wie, że z lego można stworzyć dosłownie wszystko. Gabin odkąd pamiętam uwielbiał klocki. Kiedy dzwonią do nasi bliscy pytając co można kupić młodemu słyszę tylko "znowu Lego?".Odpowiedź zazwyczaj jest twierdząca. Kiedy usłyszał, że wystawa ponownie jest w Warszawie gotowy do wyjścia był w 2 minuty. Pojechaliśmy, ale czy gra była warta świeczki?Panowie byli na wystawie kolejny raz. Na mnie zrobiła ogromne wrażenie, ponieważ damska część naszej drużyny wybrała się po raz pierwszy na Stadion Narodowy podziwiać klockowe twory. Gabryś latał nakręcony jak mały królik Duracela, a my z Nelką i śpiącą Zoją oglądałyśmy gablota za gablotą. 
 Wystawa jest podzielona na kilka części. Ja byłam zachwycona częściami ciała ludzkiego. Gabryś zdecydowanie najbardziej zachwycił się salą poświęconą Star Wars. Łukasz jako stary wyjadacz klockowych budowli przerzucił się już dawno na Technic'a, więc kierował swoje kroki w stronę mniejszych i większych pojazdów. A Nelka podziwiała fabrykę Mikołaja, postacie z bajek i mocno zastanawiała się czy kolejka górska dała by radę i ją przewieść. W końcu rozmiarów była pokaźnych.

Jedną z większych atrakcji na Wystawie jest zdecydowanie możliwość zabawy i poskładania klocków. Stanowisk jest kilka(naście), więc spokojnie można tworzyć. Dla starszych dzieci lub tatusiów są także konsole do gry, oczywiście z grami Lego :) Minusem jest fakt, że nie ma żadnego miejsca siedzącego dla dorosłych. Można zawsze usiąść tyłkiem na wykładzinie, ale z wózkiem nie miałam opcji wjechać na teren, gdzie dzieci się bawiły. 

Co warto wiedzieć!

Do godziny 15 są tańsze bilety -  koszt to 23 zł. od osoby, ale musicie się liczyć z tym, że w tych godzinach jest zatrzęsienie ludzi. Osobiście proponuję godziny popołudniowe - koszt biletu 26 zł. od osoby. Jeżeli podobnie, jak my przyjdziecie team'em 2+2 płacicie niezależnie od godziny wejścia 23 zł. Popołudniu w dni powszednie kolejki po bilety są krótkie, przed południem będziecie musieli odstać swoje, więc polecam kupić bilet on-line :)

Płatna dodatkowo jest szatnia - od każdego nakrycia 2 zł oraz parking 10 zł za wyjazd.

Dodatkowe wydatki to kawa i soczki, które są niezbędne dla dzieci i dorosłych podczas szaleństw na salce zabaw. 

Średni czas potrzebny na zwiedzenie Inwazji Gigantów oscyluje w okolicy 2 godzin. Jednak jeśli Wasze dzieci wkręcą się w tworzenie klockowych arcydzieł przygotujcie się na dłuższy pobyt :)

Wystawa jest w Warszawie do 25 marca, więc macie jeszcze całkiem sporo czasu na obejrzenie Batmobilu, Kopernika i innych cudów :)

Udostępnij:

Komentarze

1 komentarze:

  1. My byliśmy w Muzeum Lego w Karpaczu i córka z przyjaciółką były zachwycone, więc pewnie i ta wystawa by im się spodobała :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)