Magiczne książki, czyli witamy w świecie pop-upKsiążki to jedna z moich miłości. Czytam je każdego dnia i zarażam tą pasją dzieciole. Są takie rodzaje książek, które powodują mocniejsze bicie serca u dzieci. Jak to mówi Nelka to "magiczne arcydziełka". Pop-up, czyli książki, które niosą ze sobą tajemnicę. W końcu w jaki sposób w takiej małej książce mieści się cały zamek, domek czarownicy czy stado piranii?


Książki pop-up to tak naprawdę to dwa w jednym. Po części jest to zabawka, niosąca możliwość odkrywania co ciekawego jeszcze znajduje się na danej stronie. Musze Wam powiedzieć, że często sama jestem zaskoczona pomysłowością autora :) Pamiętam, jak sama byłam nimi zachwycona... Kilka naszych egzemplarzy jest już mocno wiekowych :) Część dzieciole dostały w spadku po mnie i w nich ilustracje są zdecydowanie na mniejszym etapie "rozwoju". Dzisiejsze opowieści ewoluowały i autorzy zaskakują. 

W tej dziedzinie (niestety) zdecydowanie królują książeczki anigelskojęzyczne i liczę po cichu, że nasi rodzinni autorzy też dadzą czadu! Jedne z ostatnich nabytków polskojęzycznych to "W lesie" wydawnictwa Dwiesiostry (do kupienia tu -klik). Gdy ją otwieramy trafiamy do pięknego lasu. Dzieci poznają moc natury i niszczycielskie siły maszyn. Książka posiada piękną i delikatną grafikę. Z tej serii możemy zakupić również książkę "W oceanie".

Powrót do przeszłości, czyli pop-up-y z mojego dzieciństwa. Dziś możemy polować na nie na allegro, choć relikty przeszłości na allegro osiągają takie ceny, że głowa może rozboleć. Jako, że to książki wiekowe, dawno temu istniały pod nazwą ksiąski rozkładanki. Właśnie pod tym hasłem należy ich szukać :) W naszej kolekcji posiadamy "Pasterkę i Kominarczyka" oraz "Czerwonego Kapturka".


Na koniec nasze najbardziej kolorowe nabytki. "Very clever crocodile" do kupienia tu - klik oraz "There was an Old Lady Who Swallowed a Fly". Obydwie książki mają świetne elementy budzące się do życia przy każdorazowym otwarciu kartek. Nelka uwielbia sprytnego krokodyla, twierdząc, że to najabardziej żywa z naszych książek :) Coś w tym rzeczywiście jest :)

Ksiazki pop-up to jednak książki dla starszych dzieci. W przypadku młodszych dzieci grozi im usunięcie jakiegoś elementu poprzez naderwanie lub wyrwanie części ruchomych. Drugim ich minusem jest niestety cena. Jednak pomimo tego uważam, że kilka pozycji "magicznych" książek powinna zawierać każda biblioteczka dziecka. Zapewniam Was, że nie tylko dzieci dobrze się przy nich bawią :)Udostępnij:

Komentarze

1 komentarze:

  1. Jako dziecko uwielbiałam takie książki! Nieczęsta to była przyjemność.

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)