Biblioteczka malucha


Czy w biblioteczce dla malucha znajdują się książki, które zachwycą nie tylko najmłodszych? Nie mam co do tego wątpliwości,a  dziś przegląd faworytów Zojki, które "czyta " namiętnie każde go dnia!Seria z króliczkiem

W serii obecnie znajdują się trzy tytuły: " Śpij króliczku", "Do kąpieli króliczku" oraz "Nie płacz króliczku". Urocze książki z prostym przekazem dla maluchów. Każda z nich po kolei przedstawia dzieciom co należy robić, a widok dziecka, które całuje króliczka mówi sam za siebie! 

Do kupienia tu

Akademia mądrego dziecka, pierwsze słowa

"Pierwsze słowa" to seria książeczek do wspólnego oglądania. Ruchome elementy, wspierają rozwój najmłodszych oraz rozwijają ich zdolności manualne. Dzięki kolorowym ilustracjom maluchy chętnie odkrywają świat i uczą się nowych słówek.

Do kupienia tuNocnik nad nocnikami

Światowy bestseller dla dzieci powyżej 1 roku. Uczy korzystania z nocnika.To jedna z ulubionych pozycji Zojki, chociaż jeszcze nie przymierzamy się do odpieluchowania:) Jest wersja również dla chłopców.

Do kupienia tu
Ela i Olek


Wydawnictwo zakamarki wydało kilka książek o słynnym rodzeństwie. Dzięki poniżej książce dzieci mogą nauczyć się nazw jedzenia, lub podobnie jak Zoja otwierać książkę pokazywać na banana i mówić "mniam"...i wszystko jasne:)

Do kupienia tu


Miam

Wydawnictwo Tatarak wydało książkę idealną do zabawy. Mniam! Chrup!  Książka o naprawdę wielkim apetycie dla dzieci głodnych wrażeń i nie tylko!

Do kupienia tu
Seria o Maksie

Wydawnictwo Zakamarki wydało serię książek o małym łobuziaku, którego może utożsamić
 z naszymi maluchami. Tekst jest bardzo prosty, ilustracje uwielbiam. To jedna z tych serii, którą zapoczątkowała Gabryś, następnie polubiła je Nela, a dziś Gabin czyta je Zojce:)

Do kupienia tu
Pora na kalafiora

Jak wygląda marchewka, a jak pietruszka? Czym kalafior różni się od brokuła? Jakie warzywo przypomina ufo?
W tej książce popularne warzywa są ułożone parami – tak by było widać, co je ze sobą łączy, a co różni. W ich poznawaniu pomogą maluchom sympatyczne owady myszkujące po ilustracjach, a szczyptę absurdalnego humoru dorzucą zaskakujący intruzi, którzy wmieszali się pomiędzy warzywa.
Do kupienia tuI am busy

To książka angielskojęzyczna, dokonała do oswajania maluchów z językiem obcym. dołączy do bardzo pracowitego dnia zwierząt i dzięki ruchomym elementom możemy się dowiedzieć co robią danego dnia:)

Do kupienia tu

Duży czy mały

Tullet nie zawodzi. To jedna z innowacyjnych książeczek, która dzięki swojej schodkowej budowie ułatwia maluchom odkrywania kolejnych stron. Zdecydowanie zachęca do czytania!

Do kupienia tu
Matemoto

czyli kartonówka dla fanów motoryzacji i liczenia. Jak matematyka to tylko poprzez zabawę i liczenia kół:)

Do kupienia tu
To nie jest książka

co do tego nie mam żadnych wątpliwości. To piękny motyl, pokój i laptop do prac twórczych. Świetny pomysł i rewelacyjne wykonanie. To jedna z tych pozycji, która zajmuje całą moją trójkę:)

Do kupienia tu
Moja pierwsza książka o kolorach

Kolorowa przygoda dla najmłodszych w inteligentny i zabawny sposób oswaja dzieci z pojęciem kolorów.Książka jest podzielona na dwie części, dzięki czemu możemy tworzyć rożne kombinacje kolorystyczne:)

Do kupienia tu

Kocia Kicia i Nunuś


Książeczki o Nunusiu drukowane na twardych, kartonowych stronach przeznaczone są dla najmłodszych czytelników dopiero rozpoczynających swoje przygody z literaturą. Przyznam się szczerze, że nie rozumiem fenomenu tych pozycji, ale prawda jest taka, że dzieci je uwielbiają. Zoja czyta ją codziennie i widząc kota woła kicia, kicia

Do kupienia tuKsięga ryków

Po bestsellerowej "Księdze dźwięków" przyszła kolej na księgę ryków. Jest odrobinę cieńsza niż jej poprzedniczka więc jest szansa, że nie skończy w kilku częściach. To pozycja bardziej zaawansowana jeśli chodzi o wydawania dźwiękonaśladowczych odgłosów. Niemniej bawimy się przy niej bardzo dobrze,a  co najważniejsze Zoja jest jej wielką fanką!

Do kupienia tuZdjęcia zrobiła nasza ulubiona fotografkwww.agaskorupka.com

Udostępnij:

Komentarze

3 komentarze:

  1. Jaka super kolekcja! Szkoda, że moje córy już za duże ma takie książeczki...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio z powodu szkolnych obowiązków jestem mocno nie na bieżąco z dziecięcymi ksiązkami :) Poza tym córka czyta sama!

    OdpowiedzUsuń
  3. świetne książeczki dla maluszka, zwłaszcza ten duzy i mały:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze, nawet nie wiecie ile radochy nam sprawiają:)