Kategorie
Uncategorized

Jakie konto wybrać dla Twojej firmy?

Każda osoba, która rozpoczyna prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musi posiadać firmowy rachunek bankowy. To za jego pomocą powinny być uiszczane opłaty związane z podatkami oraz składkami do ZUS, to na to konto powinny wpływać pieniądze od kontrahentów.

Ułatwia to rozliczanie się z urzędami, a przedsiębiorcy pozwala lepiej kontrolować sytuację finansową firmy. Popularne banki takie jak mBank, Alior czy PKO BP mają wiele ciekawych ofert, dzięki czemu atrakcyjny rachunek bankowy mogą znaleźć nie tylko wielcy przedsiębiorcy, ale i ci, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Dla nich najlepsze konto firmowe to rachunek, z którym nie wiąże się zbyt wiele wydatków.

Darmowe konta firmowe dla małych przedsiębiorców to oferta, którą przyciągają przyjazne właścicielom małych firm banki. Symboliczne opłaty za większe przelewy czy wyciągi z konta nie stanowią w ich przypadku zbyt wielkiego zagrożenia dla budżetu małej firmy. Tanie w prowadzeniu, głównie oferowane są jako rachunki bankowe online. Ci, którzy porównają ceny takich rachunków i wybiorą konta z dobrymi zabezpieczeniami, mogą swój firmowy rachunek prowadzić nie tylko zgodnie z prawem, ale też wygodnie i bezpiecznie.

Finansowanie dla przedsiębiorców to nie tylko kredyty! Obecnie dostępne są również pożyczki pozabankowe dla firm. Bywają droższe od tradycyjnych kredytów ale formalności są zwykle dużo niższe, a czas oczekiwania bardzo krótki (nawet do 60 minut)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *